سفارش تبلیغ
صبا ویژن

عکاسی کودک در منزل

عکاسی کودک در منزل کاری بسیار حساس و جذاب است. در مورد نوزادان، دو چیز قطعی وجود دارد و اینکه آنها نرم و لطیف هستند. آنها به سرعت رشد می کنند و به محض اینکه به خودتان بیایید یک نوجوان دبیرستانی شده اند. عکاسی کودک در منزل برای ثبت خاطرات و لحظات عجیب و غریب کودک شما ضروری است، چرا که بعدها به عنوان تصاویری جذاب و خاطره انگیز آنها را به همراه فرزندتان مرور می کنید.

البته همیشه لازم نیست برای گرفتن عکس های حرفه ای به یک استودیوی گرانقیمت عکاسی بروید. ما بهترین ایده ها و نکات را برای عکاسی کودک در منزل به شما معرفی خواهیم کرد. ما ایده های جالب برای عکاسی از کودکان را در منزل توسط متخصصان و آماتورها جمع آوری کرده ایم و بهترین ایده ها را برای اینکه یک آتلیه کودک خانگی بسازید در این مقاله به شما ارائه می دهیم.

عکاسی کودک در منزل

8  ایده جذاب برای عکاسی کودک در منزل

1- مکانی با بهترین نور را برای عکاسی انتخاب کنید

برای به دست آوردن درخشش و ایجاد ظاهری فرشته مانند برای عکاسی کودک در منزل ،یک مکان عکسبرداری را انتخاب کنید که دارای نور طبیعی زیادی است. اتاقی را در خانه خود انتخاب کنید که بیشترین نور خورشید را داشته باشد و استودیوی خانگی عکس کودک خود را در آن برپا سازید. اگر به فکر عکاسی  روی زمین هستید، توصیه می کنیم پنجره یا دربی را پیدا کنید که تمام پرتو نور را به سمت پایین و زمین منعکس می کند. بررسی تاثیر نور در عکاسی کودک قبل از انتخاب محل عکس برداری، می تواند کمک بزرگی در این راستا باشد.

انتخاب نور مناسب برای عکاسی

2- یک زمان مناسب برای عکس برداری پیدا کنید

از آنجا که موضوع عکس شما ممکن است کمی خاص باشد، این نکته را به خاطر بسپارید که کودک شما در طول روز به طور کلی شادتر است (بعد از غذا) و آن زمان را انتخاب کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که برای عکاسی از بعضی از نوزادان، هنگام خواب راحت ترین حالت برای عکس برداری از آنهاست. توصیه می شود از لباس گرم برای گرم نگه داشتن نوزاد استفاده شود و از پخش موسیقی آرامش استفاده کنید.

 

3- لباس هایی با بافت خنثی انتخاب کنید تا کودک شما بدرخشد

لباس هایی با بافت خنثی انتخاب کنید که رنگی خنثی و مشابه داشته باشند تا کودک شما بدرخشد. انتخاب لباس هایی با رنگ روشن ممکن است به نورپردازی تصویر شما کمک کند، زیرا به جای جذب آن، نور را منعکس می کند. با استفاده از یک بافت، مانند یک پتو، جاذبه بصری  عکس را افزایش دهید. همچنین می توانید از پتو به عنوان پس زمینه استفاده کنید، زیرا مانند پرده ممکن نیست چروک شود.

عکاسی کودک در منزل

4- قبل از شروع عکاسی کودک در منزل همه چیز را آماده کنید

توصیه می شود قبل از قرار دادن کودک در محل عکس، نورپردازی خود را تنظیم کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد، زیرا مجبور نیستید تنظیمات خود را ادامه دهید و کودک شادتر خواهد بود، زیرا آنها می توانند زودتر از این وضعیت بیگانه خارج شوند. قبل از عکاسی از کودک، پس زمینه خود را آماده کنید و همه چیز را بررسی کنید.

 

5- دوربین خود را تنظیم کنید تا بهترین عکس را بگیرید

دوربین خود را در حالت پرتره تنظیم کنید. انجام این کار باعث تیرگی پس زمینه و صاف کردن رنگ پوست و مو می شود، که این برای کودک دلپذیر است. اگر از دوربین DSLR استفاده می کنید، دیافراگم خود را همیشه باز کنید و آن را روی کوچکترین شماره قرار دهید تا یک پس زمینه ملایم و تار به دست بیاید. آن را با یک لنز پرتره (حدود 85 میلی متر) جفت کنید. بزرگنمایی کنید و روی چشم کودک خود مترکز شوید.

 

6- شرایط را برای کودک خود مهیا کنید

قرار دادن کودک در کف زمین گزینه مناسبی برای گرفتن عکس های جذاب و زیباست. هنگام عکاسی کودک درمنزل اطمینان از اینکه کودک شما چیزی را از بین نمی برد، ضروری است. قرار دادن کودک در حالی که زیر یک پتو بزرگ، قرار گرفته و سر او از پتو بیرون است، می تواند مدلی جذاب برای عکسبرداری باشد. یک ترفند خوب برای عکاسی از نوزادان این است که آنها را بغل کنید، اگر قصد اینکار را ندارید، محیطی درست کنید که نوزاد شما در آن حس امنیت کند.

عکاسی از نوزاد در منزل

7- از بالا عکس بگیرید

بند ایمنی دوربین خود را نگه دارید. شما نمی خواهید که دوربین از دست شما بیفتد یا سقوط کند. زاویه خود را طوری تنظیم کنید که به جای بالا، بینی کودک را هدف بگیرید، زیرا این کار به جذابیت عکس می افزاید. اگر کودک خود را از بالا هدف قرار می دهید، سطح چشم خود را با کودک تنظیم کنید تا بتوانید ارتباط چشمی با او برقرار کنید.

 

8- برای جلب توجه کودک از اسباب بازی یا آهنگ استفاده کنید

برای گرفتن یک عکس واقعا استثنایی، باید با کودک خود ارتباط چشمی برقرار کنید، برای آنها دیدن شما با یک دوربین بزرگ ممکن است سخت باشد. در حین دور کردن دوربین از جلو و سپس جلوی صورت خود، زیرچشمی به کودک نگاه کنید و از او عکس بگیرید. سعی کنید برای جلب توجه کودک از اسباب بازی ها یا آهنگ ها استفاده کنید.

عکاسی کودک