سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تبلیغات آتلیه عکاسی

تبلیغات آتلیه عکاسی یکی از مهترین بخش ها در راه اندازی، گسترش و بازاریابی آتلیه عکاسی به حساب می آید. مشاغل عکاسی نیز مانند بسیاری از مشاغل کوچک، گاهی اوقات با کمبود مشتری و کاهش میزان فروش مواجه می شوند. با آگاهی از روش های تبلیغات آتلیه عکاسی می توان این معضل را حل کرد. اگر تبلیغات به درستی و با شیوه صحیح انجام شود، یک مشتری جدید می تواند به سرعت به تعداد زیادی مشتری بالقوه تبدیل شود.

در این مقاله از پیکسان، 12 روش کاربردی برای تبلیغات آتلیه عکاسی را به شما معرفی خواهیم کرد. با دنبال کردن و اجرای این روش ها، به زودی می توانید مشتریان زیادی را به سمت تجارت خود جذب کنید.

تبلیغات آتلیه عکاسی

12 راه برای تبلیغات آتلیه عکاسی

1- در رویدادها شرکت کنید

از طریق رویداد های داوطلبانه، شرکت در جشنواره های محلی، نمایشگاه های مرتبط و یا هر رویداد عمومی دیگری، در جامعه محلی خود شرکت کنید. این امر نه تنها باعث ایجاد آگاهی از برند می شود بلکه می توانید با افراد جدیدی روبرو شوید که می توانند به مشتریان آینده شما تبدیل شوند. شما می توانید با افراد جامعه به دلیل منافع مشترک، پیوند برقرار کنید و این احتمال وجود دارد که آنها شما را هنگامی که به کسی احتیاج دارند که از عروسی یک دوست یا سالگرد آنها عکس بگیرد، به یاد آورند.

 

2- اخبار حوزه عکاسی را دنبال کنید

اخبار حوزه عکاسی را دنبال کنید. برای موفقیت در حوزه کاری خود و جذب مشتریان بیشتر، برای شما مهم است که در رویدادهای خاص صنعت خود، مانند نمایشگاه ها، همایش ها و کارگاه های آموزشی شرکت کنید. شما می توانید با شرکت دراین اجتماعات، ارتباطات تجاری خود را در این مجامع تخصصی بهبود داده و با افرادی که به خدمات شما علاقه مند هستند یا افرادی که می توانند به پیشرفت شما در حرفه تان کمک کنند، آشنا شوید.

همایش عکاسی

3- از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

رسانه اجتماعی ابزاری ساده، آسان و مؤثر است که به شما این امکان را می دهد تا به راحتی با مشتریان، عکاسان همکار و شرکای تجاری بالقوه خود ارتباط برقرار کنید. به راحتی می توانید آخرین به روزرسانی ها و همچنین نمونه هایی از کار خود را با هزاران بیننده به اشتراک بگذارید. یک رسانه اجتماعی به تنهایی برای جذب مشتری کافی نخواهد بود، بلکه یک مؤلفه اساسی برای هر اجرای هر کمپین تبلیغاتی موفق است. در حوزه تبلیغات آتلیه عکاسی فعالیت در رسانه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و پینترست از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.

 

3 نکته برای تبلیغات آتلیه عکاسی در اینستاگرام

با استفاده از هشتگ ها، مخاطبان خود را هدایت کنید

استفاده از هشتگ به شما این امکان را می دهد که مخاطبان هدف خود را پیدا کنید. برای هر عکسی که ارسال می کنید می توانید از 30 هشتگ مرتبط استفاده کنید. البته پیشنهاد می شود این تعداد از 10 عدد تجاوز نکند. شما باید هشتگ ها را به محتوای عکس و یا نوع عکاسی که انجام می دهید و یا معرفی آتلیه عکاسی خود، اختصاص دهید.

به عنوان مثال، اگر عکس های عروسی را ارسال می کنید، می توانید از #عکس عروسی یا # عکاسی-عروسی و غیره استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید که حتما هشتگ خاصی را برای شغل خود ایجاد کنید تا افراد پس از کلیک بر روی هشتگ اختصاصی شما، به راحتی تمام عکس های شما را ببینند. هشتگ مناسب می تواند چیزی باشد که برای به دست آوردن بازدید بیشتر برای عکس های خود، به آن نیاز دارید. علاوه بر استفاده از هشتگ های خاص عکاسان، می توانید در برخی از موارد، از هشتگ مرتبط با موضوع عکس خود نیز استفاده کنید.

ارسال عکس به طور مداوم

شما باید مرتبا عکس هایی را در حساب اینستاگرام خود بارگذاری کنید. اگر از فعالیت مداوم در حساب خود غافل شوید، مشتریان ممکن است فکر کنند که شما از کار خارج شده اید یا هیچ چیز خلاق دیگری برای اشتراک گذاری ندارید. چند روز از هفته را انتخاب کنید تا عکس یا عکس های خود را در زمان های معین در صفحه خود بارگذاری کنید.

محتوای مرتبط را با فیلترهای عالی ارسال کنید

شما نباید فید خود را با عکس های بی ربط پر کنید. علاقه مندان به عکاسی می خواهند نگاهی اجمالی به دنیای خلاقانه شما داشته باشند، بنابراین با عکس های جالب و خاص، آنها را خوشحال و شگفت زده کنید. حتی اگر شما یک حرفه ای باشید، احتمالا به فیلترها اینستاگرام احتیاج دارید. اینستاگرام دوست دارد که شما مخاطبان را با  فیلترها سرگرم کنید. حتما از عکس هایی استفاده کنید که نور و وضوح مناسبی دارند.

پیج عکاسی در اینستاگرام

4- روابط شخصی با مشتریان ایجاد کنید

یکی از بهترین راه ها برای انجام تبلیغات آتلیه عکاسی، برقراری ارتباطات پایدار با افرادی است که شما در حال خدمت به آنها هستید. این می تواند شما را از رقبا متمایز کند، زیرا مشتریان بالقوه از قبل شما را می شناسند و برای اولین بار نیست که برای نیازهایشان به شما روی خواهند آورد. تمرکز بر ایجاد روابط شخصی با مشتریان، به معنای ایجاد اعتماد بین شما و مشتری می باشد که می تواند باعث شود آنها بیشتر به شما مراجعه کنند.

 

5- برای بازاریابی کار خود وقت بگذارید

بازاریابی برای موفقیت در هر کسب و کار مدرنی ضروری است، بنابراین حتما هر هفته مقداری از زمان خود را به طور خاص به بازاریابی کسب وکار خود اختصاص دهید. استراتژی فعلی خود و کارهایی را که می توانید برای جذب بهتر مشتری انجام دهید، در نظر بگیرید و طبق آن برنامه تبلیغاتی خود را تدوین کنید.

 

6- با یک طراح حرفه ای کار کنید

با یک طراح گرافیک حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند. اگرچه احتمالا به عنوان یک عکاس با فتوشاپ آشنایی دارید، اما می توانید از کار و شراکت با شخصی که از عکس ها و تصاویر شما در ایجاد موارد تبلیغاتی استفاده می کند، سود ببرید. می توانید ضمن ایجاد یک ارتباط تجاری جدید، لوگوها، پوسترها، بنرها و موارد دیگر را به صورت تخصصی طراحی کنید.

 

7- تبلیغات دهان به دهان

برای عکاسان، ایجاد ارتباط صمیمی با تعداد انگشت شماری از مشتریان بالقوه، مهمتر از آن است که کسب وکار خود را در تلویزیون یا رسانه های اجتماعی، تبلیغ کنند. اگر مشتریان از شما راضی باشند، به تبلیغ کار شما می پردازند و شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند و این یک تبلیغ دهان به دهان و موثر برای آتلیه عکاسی شماست. این روش یکی از راه های موثر برای تبلیغات آتلیه عکاسی شماست.

تبلیغات عکاسی

8- با مشتریان قدیمی در تماس باشید

حفظ ارتباط با مشتری های قدیمی و ایجاد یک لیست پستی می تواند به شما کمک کند تا در مورد کارهای جدیدی که انجام داده اید یا پیشنهادهای ویژه، به آنها اطلاع رسانی کنید. همچنین در صورت بروز موارد مورد علاقه، به صورت جداگانه به آنها پیام هایی را ایمیل یا پیامک کنید.

 

9- ایجاد یک وبلاگ عکاسی

هر عکاس باید یک وبلاگ داشته باشد تا بتواند نمونه هایی از کارهای خود و همچنین مطالب اصلی مرتبط را به اشتراک بگذارد.  ایجاد یک وبلاگ عکاسی علاوه بر کمک به شما در ایجاد یک انجمن با مشتریان، می تواند به جذب مشتریان جدید کمک کند تا شما را در موتورهای جستجو راحت تر پیدا کنند.

3 نکته مهم در ایجاد یک وبلاگ عکاسی

نکات زیر به شما کمک می کند تا یک وبلاگ برای عکاسی راه اندازی کنید که خوانندگان شما را تحت تأثیر قرار دهد و مشتری های بیشتری را برای شغل خود کسب کنید.

ارائه اطلاعات کامل: اطمینان حاصل کنید که وبلاگ شما همه چیزهایی را که خوانندگان شما برای استفاده از خدمات شما نیاز دارند را در بر می گیرد. مکان، قیمت ها، اطلاعات تماس و نوع خدمات خود را درج کنید.

ارسال منظم پست: یک برنامه منظم ارسال پست آماده کنید. شما باید تصمیم بگیرید که چند بار می خواهید در طول هفته پست های جدید ارسال کنید و اطمینان حاصل کنید که طرفداران شما از پست های شما استقبال می کنند یا خیر.

حرفه ای باشید: خوب است که شخصیت خود را نشان دهید، اما آن را مثبت نگه دارید و جزئیات بیشتری را درباره زندگی شخصی خود برای مخاطبان به اشتراک نگذارید و سعی کنید اطلاعات کاری و تخصصی بیشتری به مخاطبان خود ارائه دهید.

 

چگونه در نوشتن یک وبلاگ عکاسی موفق باشیم؟

استفاده از گالری ها: سعی کنید عکس ها را در همان رویداد یا گروه هایی که یک موضوع را با یکدیگر دنبال می کنند، گروه بندی کنید. این سایت شما را کاربر پسند تر می کند و باعث می شود حرفه ای تر به نظر برسید.

وضوح بالا: عکس ها را با وضوح بالا بارگذاری کنید تا بازدید های مشتریان بیشتر شود و آنها بتوانند کارهای شما را ببیند و سطح کار شما را تشخیص دهند.

توجه به سرعت بارگذاری: توجه داشته باشید که اگر سرعت بارگذاری عکس های شما بیش از حد طولانی شود، ممکن است مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید، بنابراین مطمئن شوید که صفحه شما برای کاربران دسکتاپ و موبایل بهینه شده است. این بدان معنی است که وقتی کاربر روی یک تصویرکلیک می کند، باید یک تصویر کوچک با وضوح پایین تر داشته باشید که به تصویر با وضوح بالاتر پیوند بزند.

نوشتن محتوای جذاب: به سؤالات خاص عکاسی پاسخ دهید، مطالب آموزشی ایجاد کنید، نقد وبررسی بنویسید یا بر اساس تجربیات خود مشاوره دهید. هرچه محتوای منحصر به فردتری به کاربران ارائه دهید، شانس بهتری برای ارتباط با مخاطبان خود خواهید داشت.

برگزاری مسابقات: مسابقات عکاسی مشخصی را بر اساس یک موضوع خاص ارائه دهید. شما می توانید در حین ساختن جامعه ای از طرفداران وفادار، هیجان را در اطراف وبلاگ خود ایجاد کنید.

دقت کنید:

پیوند با شبکه های اجتماعیبرای افزایش بازدید تصاویر خود، اشتراک گذاری با رسانه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و پینترست را فراموش نکنید. با ارائه لینکی از صفحات خود در شبکه های اجتماعی در وب سایت خود، می توانید  مخاطبان خود را گسترش داده و مشتری های جدیدی پیدا کنید.

بازار هدف خود را بیابید: صدها وبلاگ عکاسی وجود دارد، اما هنوز هم می توانید در صورت تخصصی بودن کار خود از رقبا متمایز شوید. تمرکز روی نقاط قوت شما می تواند به ساخت برند شما کمک کند  و این امکان را به شما می دهد که بعدا به یک برند مستقل و شناخته شده تبدیل شوید.

وبلاگ عکاسی

10- ساخت و ارائه آلبوم نمونه کار

نمونه کارهای شما باید بهترین کارهای ارائه شده شما باشد. بسیاری از عکاسان با توسعه تجارت خود، نمونه کارهای خود را به روز می کنند. شما باید آلبوم هایی مجزا برای شاخه های مختلف کاری خود نظیر آلبوم آتلیه کودک و یا آلبوم آتلیه بارداری، تهیه و آماده کنید و در صورت مراجعه مشتری، آلبوم مد نظر را که شامل نمونه کارهای قبلی و برجسته شماست به او نایش دهید.

 

11- ارائه انواع خدمات

سعی کنید خدمات مختلفی را ارائه دهید و در انواع مختلف جلسات عکاسی آماده باشید. این می تواند به شما کمک کند تا به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید و همچنان برای مشتریان قدیمی خود نیز همیشه در دسترس باشید. به عنوان مثال، اگر شما یک عکاس عروسی هستید، شاید ایده خوبی باشد که در عکاسی از نوزادان نیز فعالیت کنید. یک زوج تازه ازدواج کرده که شما کارعکاسی عروسی آنها را برعهده داشتید، ممکن است برای عکاسی از بارداری و یا نوزاد تازه متولد شده خود نیز به سراغ شما بیایند.

 

12- طراحی کارت ویزیت

یکی از مهترین راه ها برای تبلیغات آتلیه عکاسی طراحی و ارائه یک کارت ویزیت جذاب به مشتریان و مخاطبان شماست. طراحی کارت ویزیت می تواند به عنوان یک یادآوری برای مشتریان بالقوه شما باشد و می توانند در جذب  مخاطبان جدید نیز موثر باشد. اطمینان حاصل کنید که کارت ویزیت خود را توسط یک متخص طراحی می کنید و نام کسب و کار و اطلاعات تماس شما به طور دقیق درج شده است.

کارت ویزیت آتلیه عکاسی